اس ام اس تسلیت شهادت امام جعفر صادق

اس ام اس تسلیت شهادت امام جعفر صادق

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

اس ام اس تسلیت شهادت امام جعفر صادق

اس ام اس تسلیت شهادت امام جعفر صادق

اس ام اس تسلیت شهادت امام جعفر صادقزین ماتمى که چشم ملائک ز خون تر است گویا عزاى صادق آل پیغمبرست شهادت جانسوز رئیس مذهب شیعه امام جعفر صادق علیه السلام تسلیت باد.


امام صادق علیه السلام: کسی که دوست دارد بداند آیا نمازش پذیرفته شده یا نه ، با تامل بنگرد که آیا نمازش او را از فحشا و منکر باز داشته؟ پس به اندازه ای که او را بازداشته از او پذیرفته می شود. شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد


دلم هواى بقیع دارد و غم صادق عزا گرفته دل من ز ماتم صادق دوباره بیرق مشکى به دست دل گیرم زنم به سینه که آمد محرم صادق


سلام من به مدينه ، به غربت صادق سلام من به بقيع و به تربت صادق سلام من به مدينه ، به آستان بقيع سلام من به بقيع و کبوتران بقيع سلام من به مزار مطهر صادق که مثل ماه درخشد به آسمان بقيع سلام من به تو اي ماه فاطمي بقيع سلام من به تو اي ياس هاشمي بقيع


همان که غربتش از قبر خاکى ‏اش پیداست امام صادق شیعه سلاله زهراست ز بسکه کینه و غربت به هم موافق شد هدف به تیر جسارت امام صادق شد شهادت جان‌سوز امام جعفر صادق (ع) بر تمام شیعیان تسلیت باد


چگونه مویه نکنم؟! در سوگ مولایی که عظمت نامش، آسمان را به تواضع وامی‌‏دارد! چگونه به این اشک‏‌های‌ ناقابل بسنده کنم، که وسعت مصیبتت، فراتر از ادراک خاکی ما ناسوتیان است!


شهادت جانسوز رئیس مذهب شیعه امام جعفر صادق علیه السلام تسلیت باد خدایا به حق امام صادق علیه السلام، ایمان عارفانه و عمل صادقانه به همه ما عنایت بفرما . . .


امام صادق علیه‎السلام می‎فرماید: دوستان خدا آنانند که هنگامی که مشاهده کنند، مردم حرام‎های‌ خدا را حلال می‎شمارند، مانند پلنگ زخم خورده غضبناک شوند. شهادت مظلومانه قرآن ناطق، امام صادق علیه‎السلام بر شما تسلیت باد!


هر زمان رنگ جفا را می‌دید کوچه و کرب و بلا را می‌دید خانه‌اش چون که در آتش می‌سوخت خیمه‎ آل عبا را می‌دید شهادت امام صادق (ع) بر شیعیان جهان تسلیت باد


داغ صادق شرر سینه ام افروخته کرد جگری سوخته یاد از جگر سوخته کرد جگری سوخته کز داغ بر افروخته بود باز هم از اثر زهر جفا سوخته بود


جان عاشقان و شیفتگان تو، در آتشی از ماتم می‏‌سوزد و شراره‏‌اش دنیا را می‏‌سوزاند… هق‏ هق گریه، رخصت تسلیت‏‌گویی نمی‏‌دهد و طاقت شانه‌ها را می‏‌گیرد. غم جانکاه تو را بر دل مجروح عاشقان تسلیت می‏‌گوییم…!


صادق که اساس دین از او شد معمور بودند ملایک پی امرش مامور آخر ز جفا، ناصر احکام خدا مسموم شد از ظلم و جفای منصور شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد


استاد درس قرآن، فقه و اصول و ایمان شیعه به پای درسش نشسته جون گرفته ز رفتنش جهانی غرق عزا و زاری اشک چش ملائک رو به فزون گرفته شهادت امام صادق «ع» تسلیت باد!


الا ای لاله ی خوشبو، عزیز آل پیغمبر که بهر دین و قرآنت چنین گردیده ای پرپر شده زین غم، گل خاتم، مدینه غرق در ماتم دوصد لعنت به آنکس باد که مسمومت نمود از زهر


فضاى شهر مدینه به یاد او تار است هنوز سینه ان پیر عشق خون‌بار است هنوز تلخى كامش به حسرت شهدى است هنوز چشم دلش به رسیدن مهدى است


ای ششم پیشوای اهل ولا خلق را رهبری به دین هدی پای تا سر خدانمایی تو هم ز سر تا بپای صدق و صفا زهر منصور زد شرر به دلت آب شد پیکرت ز زهر جفا خون شد از داغ تو دل شیعه عالم از ماتم تو غرق عزا شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد


امام صادق (ع): مايه ی زينت ما باشيد، نه مايه عيب ما با مردم نيکو سخن بگوييد و زبان خود را نگاه داريد و آن را از حرف های‌ بيهوده و سخنان زشت باز داريد.


دل او را دل شب آزردند از در و بام هجومش بردند ریسمان چونکه به دستش بستند غنچه‌هایش به حرم پژمردند شهادت مظلومانه امام صادق تسلیت باد!


بنال ای دل که در نای زمان، فریاد را کشتند بهین آموز گار مکتب ارشاد را کشتند اساتید جهان باید به سوگ علم بنشینند که در دانشگه هستی، بزرگ استاد را کشتند شهادت ششمین شمع روشنگر و وصی پیغمبر، تسلیت و تعزیت.


دانشگاه شیعه که وجودش همۀ فخر است از توست گوهر بار شده حضرت صادق تا یاد کنم ظلم پر از کینه‌ منصور ان جا بصرم تار شده حضرت صادق


زین ماتمی که چشم ملایک ز خون، تر است گویا عزای صادق آل پیمبر است یا رب چه روی داده، کزین سوگ جانگداز خلقی پریش خاطر و، دل‌ها پرآذر است شهادت مظلومانه امام صادق «ع» تسلیت باد!


آخر ز زهر منصور، مولا فدا شد اعضاى او چو قرآن، از هم جدا شد تابوت او به دوش اهل مدینه زهرا زند از این غم بر سر و سینه


همچنین بخوانید:  فال کلیکی ، سرگرمی جالب

شعر کوتاه به مناسبت شهادت امام جعفر صادق

شعر کوتاه به مناسبت شهادت امام جعفر صادق


امام صادق علیه السلام می فرمایند: هر کس مؤمنی را بر انجام دادن گناهی سرزنش کند ، نمی میرد تا آن که خود آن گناه را مرتکب شود الکافی ، ج 2 ، ص 356 . سالروز شهادت مظلومانه امام صادق (ع) تسلیت باد.


مولاجان، یا اباعبدالله، یا جعفر بن محمد علیهماالسلام ای «ضمیر پاک صداقت» از وجود تو گشسته پیدا ای نهایت ایمان و عشق و علم و عالم تقوا ای افتخار کوثر و یاسین و فجر و طاها دین از توان علم تو محکم، مذهب. به نام پاک تو زیبا شهادت مظلومانه امام صادق(ع) تسلیت باد.


چه گویم از شب و پای عریان ی آقا؟ که زنده کرد عزای سه ساله دختر را گمان نکن که تمام است مقتل الصادق بقیع گوش بده حرفهای آخر را


از امام صادق علیه‌السلام پرسیده شد: مردانگى چیست؟ فرمود: خدا تو را آنجا که منع کرده، نبیند و آنجا که امر کرده، گم نکند. (تحف‌العقول، ص۳۵۹) سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


اشک فراق در نگهت موج می زند دلواپس یتیمی موسی بن جعفری چشم بقیع منتظر مقدمت شده تو آخرین امانت شهر پیمبری سالروز شهادت مظلومانه امام صادق (ع) تسلیت باد.


مولا جان! قسم به بقیع! قسم به فجر! قسم به اولین سپیده عدالت، که معجزه مهدوی (علیه السلام) به وقوع خواهد پیوست و آستان کبریایی تو برای همیشه؛ در آغوش آرزومندان خواهد بود! غم جانکاه تو را بر دل مجروح عاشقان تسلیت می گوییم. شهادت جانسوز رئیس مذهب شیعه امام جعفر صادق علیه السلام تسلیت باد.


شیعیان رهبر ما را کشتند صادق آل عبا را کشتند نور چشم علی و فاطمه را وارث کرب و بلا را کشتند سالروز شهادت تجسم اخلاص و صبر و دریای عمیق علوم لدنی بر پیروان آن حضرت تسلیت باد!


ولی آقا خیالتان آسان بین آن کوچه ستم باطل شد معجر مادر زمین خورده بین صورت و دست حائل شد شهادت مظلومانه امام صادق(ع) تسلیت باد.


تو غیر جود نکردی، ولی جفا کردند چقدر خون به دلت قوم بی حیا کردند تو مثل فاطمه در حقشان دعا کردی شبیه فاطمه حق تو را ادا کردند کشند آتش و انگار کارشان این است درست با تو شبیه سقیفه تا کردند تو را بدون عبا دست بسته می بردند میان راه ندانم چه با شما کردند شهادت مظلومانه امام صادق(ع) تسلیت باد.


ای فروغت تافته در سینه ها روشن از تصویر تو آیینه ها تا تو هستی پیشوای مذهبم ذکر حق آنی نیفتد از لبم شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد.


ای امام غریب من آن شب دشمنت داشت خنده سر میداد با طنابی که بست دست تو را تا کشیدند عمامه ات افتاد شهادت مظلومانه امام صادق(ع) تسلیت باد.


مولا جان سوگند به بقیع سوگند به فجر سوگند به نخستین سپیده عدالت که معجزه مهدوی «علیه السلام» به وقوع خواهد پیوست و آستان کبریایی تو برای همیشه؛ در آغوش آرزومندان خواهد بود ما را بگیر دست، که از پا افتاده ایم آقا به حق تربت پنهان مادرت «علیهاالسلام» سالروز شهادت مظلومانه امام صادق (ع) تسلیت باد.


ناگهان زلف پریشان تو را میگیرند سر سجاده گریبان تو را میگیرند تو دراین خانه بنا نیست که آسان باشی چند هیزم سر و سامان تورا میگیرند وقت نعلین بپا کردن تو یک آن است چون حسودند همین آن تو را می گیرند دختران تو قطعاً زکسی ترسیدند بی سبب نیست که دامان تو را میگیرند سعی کن بلکه خودت را بکشانی ورنه ریسمان ها به خدا جان تو را میگیرند شهادت مظلومانه امام صادق(ع) تسلیت باد.


امام صادق علیه السلام: از امام صادق (علیه السلام) سؤال شد: گرامی‌ترین مردمان نزد خدا کیست؟ فرمود: کسی که چون نعمتی به او داده شود،‍ شکر کند و هرگاه گرفتار شود، صبر ورزد.میزان الحکمه، ح 9575 شهادت جانسوز رئیس مذهب شیعه امام جعفر صادق علیه السلام تسلیت باد.


مباد آنکه عبای تو یک کنار بیفتد میان راه، تن تو بی اختیار بیفتد تو را خمیده خمیده میان کوچه کشیدند که آبروی نجیبت از اعتبار بیفتد دگر غرور تو را چاره جز شکسته شدن نیست اگر محاسن تو دست این سوار بیفتد توقع اثری غیر آبله نتوان داشت مسیر پای لخت ت اگر به خار بیفتد شهادت مظلومانه امام صادق(ع) تسلیت باد.


بوی غربت همیشه می آید از سر قبر بی چراغ کسی دل تنگ مدینه میسوزد از تب شعله های داغ کسی شهادت مظلومانه امام صادق(ع) تسلیت باد.


صدای گریه می آید! … صدای ضجه فرشتگان! بقیع، امشب دوباره، در خاک تو خورشیدی خواهد دمید و ستاره ای به آسمان خواهد شتافت! شهادت مظلومانه امام صادق(ع) تسلیت باد.


بقیع باز کن آغوش روح پرور را که در برت بکشی میهمان آخر را بقیع غسل زیارت کن و ضریح بساز که بوسه ها بزنی پیکری مطهر را بقیع! این تنِ مولای سال خوردۀماست بگیر در بغل آرام یاس پرپر را بدان که شرح غم این غریب دشوار است غمی که کاسۀخون کرد دیدۀتر را بمیرد آنکه دراین سن و سال زهرش داد که آتشی زد و سوزاند پای تا سر را شهادت مظلومانه امام صادق(ع) تسلیت باد.


آتش کشد زبانه ز دور و برم خدا خاکسترش نشسته به روی سرم خدا پور خلیلم و وسط شعله ها اسیر بنما اجابتی به دل مضطرم خدا شهادت مظلومانه امام صادق(ع) تسلیت باد.


همچنین بخوانید:  فال حافظ روزانه ، بر اساس ماه تولد

جملات کوتاه در مورد شهادت امام جعفر صادق

شعر کوتاه به مناسبت شهادت امام جعفر صادق


امام صادق(علیه السلام) فرمودند: به خداوند امیدوار باش،امیدی که تو را بر انجام معصیتش جرات نبخشد و از خداوند بیم داشته باش بیمی که تو را از رحمتش ناامید نگرداند.(جهادالنفس،ح۱۰۹) سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


معطر مى کند بوى دل آویزش فضاى جان همان گل هاى علم باغ و راغ حضرت صادق نشسته در عزا موسى بن جعفر با دلى سوزان زند آتش به جانش سوز داغ حضرت صادق


دل شده امشب پریشانت فاطمه شددیده گریانت جان فدای قبر ویرانت سیدی یا حضرت صادق


برات بمیرم ؛ امام صادق ؛ نداری حتی ؛ یه زائر امشب غریبی آقا ؛ حرم نداری ؛ ز غصه جونم ؛ رسیده برلب چرا نگهبان بقیع نامحربونه نمی‌زاره که زائری روضه بخونه


غمزده شد دل هر عاشق ؛ در عزای امام ِ صادق واویلا واویلا واویلا جان عالم ز غم بر لب شد ؛ عزای رئیس مذهب شد دهم با سوز سلامش ؛ دین شده زنده از کلامش


دلِ شب بود که دشمن به سرایم آمد برد از خانه برون وقت نماز سحرم سال‌ها داغ بنی‌فاطمه را می‌دیدم کس ندانست که یک عمر چه آمد به سرم


در این شب ها بود روشن مزار بى رواق او که باشد اشک مهدى چلچراغ حضرت صادق خزان هرگز نمى گردد بهار دانش و بینش از آن گل ها که بشکفته به باغ حضرت صادق


صادق آلِ فاطمه، منم که خون جگر شدم میانِ کوچه‌های غم، غریب ودر به در شدم خدا ببین عدو مرا به هر دمی صدا کند دلِ غمینِ و خسته‌ام به غصه‌ مبتلا کند


مُلک و مَلَک به ناله و افغان و اشک و آه چون داغدار، حضرت موسى بن جعفرست خون مى رود ز فرط غم از چشم شیعیان زیرا که قلب عالم امکان مکدَّرست


مولاجان، یا اباعبدالله‏، یا جعفر بن محمد علیهماالسلام ! ای «ضمیر پاک صداقت» از وجود تو گشسته پیدا! ای نهایت ایمان و عشق و علم و عالمِ تقوا! ای افتخار کوثر و یاسین و فجر و طاها! دین از توانِ علم تو محکم، مذهب. به نام پاک تو زیبا! سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


امام صادق علیه‎السلام می‎فرماید: هر که به خدا اعتماد کند ، خداوند کارهای دنیا و آخرتش را ، که او را بی قرار کرده اند، کفایت می کند تحف العقول ، ص 304 . شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد.


دین از تو پدیدار شده حضرت صادق شیعه ز تو بیدار شده حضرت صادق از مکتب تو جن و ملک علم گرفتند انسان ز تو دیندار شده حضرت صادق شهادت امام جعفر صادق «ع» تسلیت باد!


شيعيان رهبر ما را كشتند صادق آل عبا را كشتند نور چشم علي و فاطمه را وارث كربوبلا را كشتند


درد دل ما بی تو فراوان شده آقا دل ها همه امروز پریشان شده آقا بد می گذرد زندگی مردم جهان بی تو همه ی ی سال ؛ زمستان شده آقا


امام صادق(علیه السلام) فرمودند: غیبت آن است که درباره برادرت چیزى بگویى که خداوند آن را پنهان کرده است.(میزان الحکمه،ح۱۵۵۱۰) سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


الا ای لاله‎ معطر، عزیز آل پیغمبر که بهر دین و قرآنت چنین گردیده‎ای پرپر شده زین غم، گل خاتم، مدینه غرق در ماتم دوصد لعنت به ان‌ کس باد که مسمومت نمود از زهر…!


استاد کل هستى با جسم خسته رفته از این جهان با دل شکسته دردا که کشته منصور مولاى ما را فرزند زهرا و حجت خدا را


مذهبم را بر مذاهب برتری است ایده و مشی و مرامم جعفری است از تو دل دریای نور داور است چون بِحار مجلسی پر گوهر است شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد.


دلم هواى بقیع دارد و غم صادق عزا گرفته دل من ز ماتم صادق دوباره بیرق مشکى به دست دل گیرم زنم به سینه که آمد محرم صادق


دل شیعه غصه داره ؛ شبیه ابر بهاره دل شیعه ؛ پر از ماتم ؛ پر از اشک و پر ستاره یاد بقیعت می‌کنم ؛ قبر غریبت می کنم


شب غریب عالم شب دلای عاشق همه ی عزا می گیرن برا امام صادق چشما گریونه قلبا محزونه آه و واویلا چرا قبرت ویرونه


رنج این روضه مرا سوزانده که لعینی دل تو لرزانده منزل ای را که ملک در ان هست دشمنت با شرری سوزانده


آقا تو را چون حیدر کرار بردند در پیش چشم بچه های زار بردند تو آنهمه شاگرد داری پس کجایند! آقا چه شد آنشب تو را بی یار بردند؟


کشته زهر و خطاکاری منصور شدی با دلی زار وغمین رهسپر گور شدی نسل پیغمبر ما بودی واز جور زمان کنج عزلت زده گردیده و مهجور شدی


کی دیده در زمانه یک زاهدی شبانه در لحظۀعبادت با زور و تازیانه با دست بسته او را دشمن بَرَد ز خانه سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


آمد زمان غربت هر دل عاشق شد کشته از زهر جفا حضرت صادق تسلیت یا زهرا ؛ واویلا واویلا


با آنکه خاک پاک مدینه دیار توست ویرانه بقیع دل ما مزار توست تا روز محشر سینه ما داغدار توست هر شیعه شکسته دلی اشکبار توست شهادت امام صادق «ع» تسلیت باد!


سیدی مدح تو گویم که تو ممدوح خدائی ششمین حجت حق نجل رسول دو سرائی صادق الوعدی و مصداق صداقت همه جائی مخزن علم خدا مشعل انوار هدائی شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد.


بار ديگر ظالمانه، خيل جلادان شبانه با دو دست بسته بردند يک غريبي را ز خانه بار ديگر دست گلچين در مدينه آتش افروخت بار ديگر آشياني در ميان شعله ها سوخت داغ يک دسته شقايق، بر دل خونين صادق بار ديگر شد شکسته حرمت قرآن ناطق زین ماتمى که چشم ملائک ز خون تر است گویا عزاى صادق آل پیغمبرست شهادت جانسوز رئیس مذهب شیعه امام جعفر صادق علیه السلام تسلیت باد.


مثل همیشه شهر مدینه عزا گرفت از دود آه حضرت صادق فضا گرفت هفت آسمان برای غمش گریه می‌کنند از غصه‌اش دل پر درد خدا گرفت شهادت مظلومانه امام صادق تسلیت باد!


همچنین بخوانید:  فال قهوه شش نشان

پیام کوتاه مخصوص شهادت امام جعفر صادق

پیام کوتاه مخصوص شهادت امام جعفر صادق


شد رئیس مذهب ما از جفا خونین جگر این مصیبت کرده دلخون مردم آگاه را آن که با خون جگر بر شیعیان هموار کرد در خط سرخ ولایت تا قیامت راه را شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد


عالم ز آه تیره تر از صبح محشر است خون جگر به دیده آل پیمبر است شهر مدینه گشته عزا خانه وجود رخت سیاه بر تن زهرا و حیدر است شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد


منصور، شاد گشت ز قتل خدیو دین امّا به خُلد، غمزده زهراى اطهرست او گرچه کشت خسرو دین را ولى به دهر نامش به ننگ تا به ابد ثبت دفترست شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد


شهادت امام صادق (ع) مرد آسمانی مدینه، چشمه جود و سخاوت، کوه حلم و بردباری، تجسم اخلاص و صبر و دریای عمیق علوم لدنی بر پیروان آن حضرت تسلیت باد!


امام جعفر صادق (ع) فرمودند : عاقل ترین مردم خوش خلق ترین آنهاست . اصول کافی ، ج 1 ، ص 27 سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


امام صادق(ع) فرمودند: اگر مؤمنی برای رضای خدای عزوجل به عیادت مؤمن دیگر برود، خداوند فرشته ای از فرشتگان عیادت کننده بر او می‌گمارد که در قبر به عیادت او بیاید و تا روز قیامت برای او طلب آمرزش کند. منبع: کافی، ج ۳، ص ۱۲۰ سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


پیشوای دین امام ششمین آنکه بودی گنج اسرار خدا آنکه بودی شمع مصباح هدا صادق آل محمد «ص»نور حق آنکه برخلق جهان دارد سبق از جفا و ظلم منصور دغا عاقبت شد جانب دار بقا جن و انسان و ملک شد داغدار در عزای ان ولی کردگار شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد


جسمی که آب شدا زجفا زیر خاک رفت در قلب آب و خاک از این داغ آذر است خواهی اگر که بوسه زنی بر مزار او قبرش کنار تربت زهرای اطهر است


ما گداییم گدای پسر فاطمه ایم بوسه زن های عبای پسر فاطمه ایم بنویسید فدای پسر فاطمه ایم گریه کن های عزای پسر فاطمه ایم سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


به جرم پاسداری از حریم عترت و قرآن رئیس مذهب و الگوی عدل وداد را کشتند به جای اشک و خون دل ببار ای آسمان زین غم که نور دیدگان سید امجاد را کشتند


ترسم که باز فاطمه خونين جگر شود موسي بن جعفر ان که بود صاحب عزا امشب شکسته دل به عزاي پدر شود ديگر مگو رضا که چه شد حال ان امام‏ زهرا از اين ملال خميده کمر شود وفات امام صادق علیه السلام تسلیت باد


تو كرامت باران موج مى‏زند. با تلاوت قرآن هم آغوشى و دست‏هايت، مونس آسمان مدينه‏اند شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد


65سال، عاشقانه زيستى و 34 سال را صادقانه امامت كردى تا پر پر دانه‏هاى نجابتت به انگور زهرآلود منصور آغشته شد. شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد


شهادت امام صادق (ع)، مرد آسماني مدينه، چشمه جود و سخاوت، كوه حلم و بردباري، تجسم اخلاص و صبر و درياي عميق علوم لدني بر پيروان آن حضرت تسليت باد!


پیرمردی که خدا در سخنش پیدا بود زردی برگ گل یاسمنش پیدا بود سن بالایش ازآن خم شدنش پیدا بود با وجودی که خزان در بدنش پیدا بود سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


«مدينه» همچنان مظلوم است و ... «بقيع» مظلوم تر! رنج نامه نانوشته شيعه، بر خاك و سنگ مزار صادق آل‌پيامبر ، گوياتر از هر زمان به شِكْوه و شهادت ايستاده است. شهادت امام صادق (ع) بر شیعیان جهان تسلیت باد


امام صادق علیه السلام فرمودند: هرکس نماز را سبک بشمارد ، بشفاعت ما دست نخواهد یافت. (فروع کافی،ج۳،ص۲۷۰) سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


سرمایه امروز بقیع، اشک است و اشک. مدینه، جهان را از شیون اکنون خود پر کرده است. امروز بقیع در لباس سوگ، چکیده اشک‏های غربت شیعیان است و دانش، بحارالانوار اشکی است که به تمامی برگ‏های زرین احادیث، تسلیت می‏گوید.


امام جعفر صادق (ع) فرمودند : هر دعایی که از خدای عزوجل خواسته می‌شود، به آسمان راه ندارد [مستجاب نمی‌شود]تا اینکه بر محمد و آل محمد صلوات فرستاده شود. کافی، ج ۲، ص ۴۹۳ سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


سبز آمدى، سرخ رفتى، حال آنكه سپيد سپيد زيستى و صداقت، تنها واژه‏اى است كه برازنده نام توست. تو از زلالى آينه، هر آينه فراترى شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد


آنکه دین مصطفی «ص» را رهبر است صادق آل محمد «ص» جعفر«ع» است مصطفی «ص» را حجت پیغمبری مرتضی«ع» را آ،تاب سروری شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد


امام صادق علیه السلام می فرمایند: هر کس مؤمنی را بر انجام دادن گناهی سرزنش کند ، نمی میرد تا آن که خود آن گناه را مرتکب شود الکافی ، ج 2 ، ص 356 . سالروز شهادت مظلومانه امام صادق (ع) تسلیت باد.


در شهر مدینه غوغاست خون بر دل آل طاهاست در مرگ امام صادق از گریه قیامت برپاست شمع ولایت گشته خاموش موسی ابن جعفر شد سیه پوش سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


اى ششمين ستاره تابناك امامت و ولايت، صادق آل محمد (صلى الله عليه و آله و سلّم)! نامت را با افتخار به دل‏هاى غريبمان مى‏سپاريم تا يادت آرام بخش سينه‏هاى بى‏تابمان باشد.


امام صادق (ع): دوستی ما ایمان و دشمنی ما کفر است. شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد


امشب شب شهادت صادق آل‌پيامبر است؛ شبي كه خورشيد مدينه دانش، چهره فروزانِ اهل بيت و وارثِ علومِ رسالت، در ظلمتكده دورانِ منصور، به خونِ دل نشست. شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد


همنشین دل من سم شرر بار شده قاتل مادر من آن در و دیوار شده یاد مادر به خدا کرده مرا دلگیرم قصۀکوچه میان دل من خار شده من که در کوچه، زمین خورده بخود می پیچم جگرم سوخته و سخت گرفتار شده میخورم روی زمین خاک شده غمخوارم صادق آل علی یکه و بی یار شده بسکه منصور خورانده به دلم سم ستم دلِ پژمردۀمن مجروح و بیمار شده سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد


در سرای زندگانی رنج و غربت حاصلم شد عاقبت دراین زمانه سم منصور قاتلم شد ناله هایم بی اثر شد سینه ام پر از شرر شد بعد عمری شیعه سازی مزد من سم جگر شد سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


قامت خمیده، تن شده مانند شمع آب این شاهد جنایت منصور کافر است بر او بریز اشک که این گریه نزد حق با گریه بر حسین ثوابش برابر است


همچنین بخوانید:  فال تاروت ، کامل ، دقیق ، با جزئیات
اس ام اس ادبی و رسمی مخصوص شهادت امام جعفر صادق

اس ام اس ادبی و رسمی مخصوص شهادت امام جعفر صادقکوثر اشک من از ساغر و پیمانه توست دل آتش زده‌ام شمع عزا خانه توست جگر سوخته خاکستر پروانه توست شعله‌های دلم از آه غریبانه توست شهادت مظلومانه امام صادق علیه السلام تسلیت باد


اي خوشه اي زخرمن فیضت تمام علم بــا منطــق تــو اوج گرفتــه مقــام علم پـرواز کــرده دور ســرت مـرغ بــام علم بر پا به پای کرسی دَرست قیـام علم با صـد زبـان به علم کلامت درود علم هر جا کـه علـم بود تو بودی امام علم تــو وارث کمــال و جــلال محمـدی مصداق صدق و صادق آل محمدی وفات امام صادق علیه السلام تسلیت باد


اشك ملائك زین ماتمی كه چشم ملایك ز خون، ترست گویا عزای صادق آل پیمبرست یا رب چه روی داده، كزین سوگ جانگداز خلقی پریش خاطر و، دلها پر آذرست مُلك و مَلك به ناله و افغان و اشك و آه چون داغدار، حضرت موسی بن جعفرست خون می رود ز فرط غم از چشم شیعیان زیرا كه قلب عالم امكان مكدرست منصور، شاد گشت ز قتل خدیو دین اما به خُلد، غمزده زهرای اطهرست او گرچه كشت خسرو دین را ولی به دهر نامش به ننگ تا به ابد ثبت دفترست تن در نداد بر ستم و، این كلام نغز بر پیروان حق و عدالت مقررست: آزاد مرد، تن به زبونی نمی دهد مرگ از حیات در نظر مرد خوشترست تنها نه اشكبار چشم صفا زین عزا بود دلهای شیعیان همه از غم مكدرست


چه ظلم ها که به اولاد مصطفی کردند خـدا گـواست بـه آل علـی جفـا کردند گلـوی تشنه بریدنـد از حسینش سـر سـر مقــدس او را بــه نیزه هــا کـردند امــام چــارم مــا را بــه شــام آوردنــد میــان خلــق ورا خــارجی صــدا کردند امام پنجـم مـا را بـه زهـر کین کشتند بسا ظلم کـه به ان حجت خدا کردند بـه بیت حضــرت صـادق هجـوم آوردند قیامتــی دگـر از ایـن ظلم به پا کردند شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد


شد رئیس مذهب ما از جفا خونین جگر این مصیبت کرده دلخون مردم آگاه را شهادت مظلومانه امام صادق علیه السلام تسلیت باد


امام جعفر صادق-ع: مردم را از راهی غیر از زبان‌هایتان به خوبی دعوت کنید، به گونه‌ای که تلاش و راستگویی و پرهیزکاری را (در عمل) از شما ببینند. مشکاة الأنوار، ص 30 شهادت جانسوز رئیس مذهب شیعه امام جعفر صادق علیه السلام تسلیت باد.


خون گشته دلها یکسر ز داغش ... از تربت بی شمع و چراغش بــا آنکـه یــار قـرآن و دیـن بود ... ماننــد جـدش خانـه نشین بود عالم همه ی ي درماتم نشسته ... قلب امــام اُمـت شکستــه شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد


مظلـومی او، گـردیـده معـلوم امام صادق، گردیده مسموم ازحق خود بـود،پیوسته محروم امـام صـادق، گردیده مسموم شد کشته جدش، مظلوم و مهموم امـام صـادق، گردیده مسمــوم شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد


مکتب دهر دگر مثل تو استاد ندارد تـا که شاگرد همانند ابوحمزه بیارد توئی استــاد و اساتیـد جهـان آینـه دارت بوده شاگرد در ایراد سخـن چـار هـزارت تا لب خویش گشائی همه ی ي بی صبر و قرارت باغبـانی و نکویـان همه ي گل هـای بهـارت


جان پاکش شد فدا در ره دیــن خدا تسلیت بر مهدی و شیعیان یکسر در عــــزای صــــادق آل پیغمبــــر قامت تقوا و دین آمده نقش زمین شهادت مظلومانه امام صادق علیه السلام تسلیت باد


دین از تو پدیدار شده حضرت صادق شیعه ز تو بیدار شده حضرت صادق از مکتب تو جن و ملک علم گرفتند انسان ز تو دیندار شده حضرت صادق دانشگاه شیعه که وجودش همه فخر است از توست، گوهر بار شده حضرت صادق تا یاد کنم ظلم پر از کینه‌ی منصور آن جا بصرم تار شده حضرت صادق یک لحظه نیاسود مطهر گلِ جسمت چون دم به دم آزار شده حضرت صادق آن شب که در راز نشستی بَرِ معبود دشمن ز تو بیزار شده حضرت صادق آمد که تو را زخم زند بین امارت جدّت که تو را یار شده حضرت صادق لیکن چه گریز از غم همدردی مادر در کوچه گرفتار شده حضرت صادق چون فاطمه بنشست به خاک غم و غربت افتاده به دیوار شده حضرت صادق آمد نظرش مادر خود گفت سؤالی او را که مددکار شده حضرت صادق؟ فطرش چو شنیدش غم تو ای گلِ زهرا عمریست عزادار شده حضرت صادق


امام صادق (ع) فرمودند: برآوردن حوائج و نیازمندى هاى مؤمن از هزار حجّ مقبول و آزادى هزار بنده و فرستادن هزار اسب مجهّز در راه خدا، بالاتر و والاتر است. أمالى الصدوق: ص ۱۹۷٫ سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


امام صادق علیه‌السلام فرمود: با پدران خود خوش‌رفتارى کنید تا مشمول خوش‌رفتارى فرزند خود گردید؛ و نسبت به زنان مردم رعایت عفّت و پاکدامنى بنمایید تا زنانتان عفیف و پاکدامن گردند. (کافی، ج۵، ص۵۵۴) سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


امام صادق علیه‌السلام فرمود: آن‌کس که هنگام خشم، طمع، ترس، و خواهش نفس خویشتن‏‌دار باشد، خدا بدنش را بر آتش حرام می‌کند. (تحف‌العقول، ص۳۶۱) سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


امام جعفر صادق (ع) فرمودند: خداوند متعال فرموده است: بنده من با چیزی محبوبتر از انجام واجبات به من دوستی نکند. اصول کافی ، ج 3 ، ص 129 سالروز شهادت امام صادق(ع) تسلیت باد.


مردی غروب کرد وقتی افق شکست خورشید دیگری جای پدر نشست او یک امام بود هرچند بی قیام او یک رسول بود جبریل شاهد است


مدینه! نجل زهرا را چه کردی؟ امــام صـادق مـا را چه کردی؟ واویـــلا واویـــلا از این ماتم عظما


سال‌ها آب شدم سوخت ز پا تا به سرم آخر ای زهر جفا شعله زدی بر جگرم کشت منصور ستم پیشه ز بیداد مرا کاش می‌کرد دمی شرم ز جد و پدرم


امشب شب شهادت صادق آل‌پیامبر است شبی که خورشید مدینه دانش، چهره فروزانِ اهل بیت و وارثِ علومِ رسالت در ظلمتکده دورانِ منصور، به خونِ دل نشست . . .


مـن ولــی الله اعظـم مقتـدای راستینم چشمۀ عین الحیاتم صاحب علم الیقینم رهنمای اهـل ایمــان مقتدای اهل دینم آفتاب علم و دانش در سمـا و در زمینم گوهر شش بحـر نـورِ ذاتِ رب العالمینم من ششم مولای خلق اولین و آخرینم شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد


گوهـر پنج یـم نور و یم شش در نابی همدم پنج رسـل همسخن چارکتابی علم چون سایه به هرعصر به دنبال توآید حلـم پیش گـل لبخنـد تـو آغـوش گشاید روی نادیــده ات از چشـم همـه دل برباید که توانـد کـه تـو را غیر خـدا مـدح نماید؟


امام صادق علیه‎السلام فرمود: سه چیز محبت می‎آورد: قـرض دادن، فـروتنـى و بخشـش. سه چیز دشمنـى مـى‎آورد : دو رویـى، ستـم و خـودبینـى. سه چیز موجب بزرگوارى شخص است: خوشخویى، فرو بردن خشم و فرو بستن چشم . شهادت مظلومانه امام صادق علیه السلام تسلیت باد


همچنین بخوانید:  فال تاروت 10 کارتی ، کامل ترین فال تاروت

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای ham-nafas.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:ham-nafas.ir | نقشه سایت